Chcesz wiedzieć więcej? +48 606 164176

Tnij koszty
dzięki używanym
licencjom

Relicense jest jednym z wiodących europejskich dostawców
używanych licencji wolumenowych Microsoft.

Relicense verified - legally compliant, audit secure

Dowiedz się więcej na temat używanego oprogramowania od naszych ekspertów.

Dowiedz się więcej

Dlaczego Relicense?

Kupując używane oprogramowanie warto polegać na partnerze, który może wykazać się wiedzą, doświadczeniem i wiarygodnością. Takim partnerem jest właśnie nasza firma:

 • Oferujemy fachowe porady w zakresie produktów, licencji i kwestii prawnych.
 • Ściśle przestrzegamy wszystkich wymogów nakładanych przez prawo i producenta.
 • Często przechodzimy audyty prowadzone przez niezależne organizacje audytorskie.
 • Powiadamiamy producenta o każdym indywidualnym transferze licencji.
 • Od początku istnienia naszej firmy nie było przypadku reklamacji ze strony producenta odnośnie przenoszonych licencji.
 • Zarówno polskie sądy jak i KIO stosują szeroko w swoich orzeczeniach i wytycznych informacje o możliwości legalnego transferu i sprzedaży licencji używanych.

* W procesie zakupu i sprzedaży licencji, Relicense sprawdza, czy wszystkie wymagania są spełnione, tak aby transfer licencji odbywał się zgodnie z prawem i był akceptowany podczas audytów.

Blog

Microsoft 365 in German Civil Service: "Data Privacy Compliant Use Not Feasible"
Legal Issues
30. września 2020 - Stefan Buschkühler

Microsoft 365 in German Civil Service: "Data Privacy Compliant Use Not Feasible"

The main point of an internal paper prepared by a work group of data security officers from the federal and state governments sounds quite spectacular: "Data privacy compliant use of Microsoft Office is not possible."

Przeczytaj artykuł

 

Software License Dumping: to Good to Be True!
Legal Issues
21. września 2020 - Stefan Buschkühler

Software License Dumping: to Good to Be True!

In recent times, we at Relicense have increasingly been approached by people stating that current Microsoft Office volume licenses were being offered on the Internet at per-unit prices just below €20, this being less than a quarter of the price usually quoted on the pre-owned software market. Therefore, that Price was scarcely justifiable.

Przeczytaj artykuł

 

What software management can do to help promote sustainability
Best Practices
18. września 2020 - Hirsa Navid

What software management can do to help promote sustainability

With their contribution to this year's  Confare CIO Summit, held under the motto, Reduce, Reuse, Recycle, on the subject of the particular responsibility of CIOs for acting sustainably in the economy, Relicense showed corporate decision makers a way for ideas such as sustainability and resource protection to also find their manifestation in software management.

Przeczytaj artykuł

 

Cutting Costs with Pre-owned Licenses: The Magic of Large Numbers
Best Practices
20. sierpnia 2020 - Hirsa Navid

Cutting Costs with Pre-owned Licenses: The Magic of Large Numbers

"Up to 70 per cent" less on the price tag — that is surely something to think about. However, the positive effect on any company's bottom line will become much more impressive once you phrase the economies made possible by purchasing legally compliant pre-owned Microsoft volume licenses in absolute figures. And the more of those licenses are put to work the more zeros will beautify the saved amount …

Przeczytaj artykuł

Obniż koszty IT, kupując używane licencje

Używane licencje na oprogramowanie działają równie dobrze jak nowe, a dzięki nim można zaoszczędzić nawet do 50 procent kosztów zakupu w porównaniu z pierwotną ceną oprogramowania. Nasza firma działa zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi licencji oraz przepisami prawnymi. Kupując licencje na oprogramowanie za pośrednictwem Relicense, otrzymasz oczywiście całą niezbędną dokumentację.

Używane licencje wolumenowe Microsoft Przewodnik kupującego Zakup licencji krok po kroku

Zwiększ swój budżet, sprzedając zbędne licencje

Jeśli twoja firma przeniosła się do Office 365 w chmurze lub z innych powodów posiada nadmiar licencji na oprogramowanie, Relicense może odkupić te licencje, aby sprzedać je innym firmom. Cena, jaką możemy zaoferować, zależy od liczby licencji i wersji, które chciałbyś sprzedać, ale z pewnością przyniesie korzyści dla twojego budżetu IT.

Czy któryś z twoich klientów ma zbędne licencje?

Jeśli jesteś dostawcą IT i znasz dużych klientów, którzy mają nadmiar licencji na oprogramowanie, skontaktuj się z Relicense. Wspólnie możemy znaleźć rozwiązanie dla twoich klientów.

Czym są nadwyżki licencji?
Gdy firma lub organizacja zdecyduje się na subskrypcję na przykład usługi Office 365 poprzez zawarcie Umowy Zbiorczej (Enterprise Agreement lub Select), wszystkie wcześniejsze programy Office staną się zbędne i klient będzie w posiadaniu zbyt wielu licencji. Chociaż Microsoft oferuje duży rabat za przejście na Office 365, nie zmienia to faktu, że masz prawo odsprzedać swoje stare licencje na program Office zgodnie z umową Enterprise lub Select Agreement i zyskać na tym finansowo.

Przewodnik
sprzedającego
Sprzedaż licencji krok po kroku

Czym jest używane oprogramowanie?

W przeciwieństwie do samochodów, mebli czy ubrań, używane oprogramowanie nie ulega zużyciu. W związku z tym licencje na oprogramowanie mogą być z powodzeniem wykorzystane ponownie. Mogą z tego skorzystać zarówno firmy, które mają zbędne licencje na oprogramowanie, jak i te, które potrzebują licencji.

Relicense kupuje licencje na oprogramowanie od firm korzystających np. z Microsoft Office 365 w chmurze i odsprzedaje je firmom, które potrzebują kolejnych licencji.

Oczywiście odbywa się to zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami licencyjnymi i prawnymi.

Czy jest to legalne?

Tak, kupowanie i sprzedawanie używanych licencji na oprogramowanie jest legalne. W dniu 3 lipca 2012 r. Trybunał Sprawiedliwości UE rozwiał wszelkie wątpliwości co do legalności sprzedaży używanych licencji na oprogramowanie, o ile przestrzegane są określone wytyczne prawne. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w orzecznictwie na terenie UE lecz również bezpośrednio w polskim sądownictwie jak i w KIO.

Firma Relicense została założona w 2008 r. i wszystkie przeprowadzone przez nas transakcje odsprzedaży i zakupu licencji zawsze były zgodne z obowiązującymi zasadami i standardami.

O Relicense

Relicense kupuje licencje na oprogramowanie od firm i sprzedaje je innym podmiotom zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami licencyjnymi i prawnymi. Dzięki temu możemy oferować licencje na oprogramowanie w konkurencyjnej cenie, jednocześnie pomagając firmom uwolnić fundusze zamrożone w posiadanych zbędnych licencjach.

Naszą działalność skupiamy na używanych licencjach na oprogramowanie Microsoft, a także na wybranych systemach operacyjnych i podstawowych licencjach.
Relicense została założona w 2008 r. Jej siedziba znajduje się w Niemczech, ale ma też biura w wielu krajach europejskich.

Nasza bieżąca oferta *

Aplikacje

 • Microsoft Office volume licenses
  (2019/2016/2013
  Professional Plus/Standard)
 • Microsoft Project volume licenses
  (2019/2016
  Professional/Standard)
 • Microsoft Visio volume licenses
  (2019/2016
  Professional/Standard)

Licencje dostępowe CAL

 • Microsoft Enterprise
  and Core CAL Suite
 • Microsoft Windows CALs
 • Microsoft Exchange CALs
 • Microsoft SharePoint CALs
 • Microsoft Skype for Business CALs
 • Microsoft SQL CALs

Systemy operacyjne

 • MS Windows 10 Enterprise Upg. LTSB and LTSC
 • MS Windows 10 Professional Upg.

Serwery

 • Microsoft Windows Server licenses
 • Microsoft Exchange Server licenses
 • Microsoft SQL Server licenses
 • Microsoft SharePoint Server licenses
 • Microsoft Skype for Business Server licenses

* Prosimy o kontakt w sprawie dostępności

Kontakt

Skontaktuj się z nami
i dowiedz się więcej!

Czy twoja firma jest zainteresowana obniżeniem kosztów dzięki używanym licencjom (pre-owned software)?
Zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.
Nasi eksperci chętnie udzielą ci porady i przygotują ofertę dostosowaną do twoich potrzeb.

Dostawa tylko do firm i instytucji publicznych. Minimalne zamówienie: 2000 €

Tel. +48 606 164176

Paweł Markowski, Country Manager - Poland Paweł Markowski
Country Manager - Poland
 

Prywatność - Przesyłając ten formularz, wyrażasz zgodę na przechowywanie danych podanych w formularzu kontaktowym w celu przetworzenia i udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Uwaga: Informacje zostaną usunięte po zakończeniu tego procesu i nie będą udostępniane. Masz prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie.
» Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszym oświadczeniu o ochronie prywatności.